top of page

Сергій Станіславович Коваленко

2021-02-01

За однією з класифікацій, з якою погоджуюся, є такі види війн, список яких подаю за зростанням ефективності:
1) технологічна (силова) війна, найменш ефективна;
2) економічна війна;
3) гуманітарна війна;
4) організаційна війна;
5) інформаційно-психологічна війна з її різновидами: кібервійною й семантичною війною;
6) хронологічна війна;
7) духовно-світоглядна війна, найефективніша.

В наших змаганнях з агресивними сусідами ми, українці, ведучи проти них всі види цих війн, виграли їх у змаганнях з Польщею й Туреччиною, але не виграли, поки що, війну з Московщиною. В значній мірі це пов'язано з тим, що воюючи проти переможених нами сторін, ми скористалися символами, які годилися як зброя проти переможених нами, але не годилися як зброя проти Московщини. З іншого боку інерція символів, використаних нашою національною елітою у боротьбі з найбільш на той час загрозливою для нас польською експансією, не давала нам змоги швидко розвернутися до війни проти Московщини. Тим більше, що війна з польською експансією розтяглася на пару сотень років і в ній ми на основі своєї світоглядної системи активно використовували московську потугу.

Тільки коли Польщі, як держави, наприкінці 18-го століття не стало, ми отримали можливість взяти на озброєння світоглядну систему, яка б годилася у змаганнях з Московщиною. Її розробка і запровадження у свідомість нашого народу потребували часу і долання московських державних чинників, які цьому запекло опиралися. Хоча й вони зазнали поразки. У 1910-1920-х роках українська нація таки постала.

Тепер Москва нам непотрібна. Вона свою справу зробила і ми її послуг більше не потребуємо. З іншого боку ми їй нічого не винні, бо за її послуги заплатили їй сповна, добряче допомігши їй у розбудуві імперії до Тихого океану з непоганою елітною культурою. Вона цим не зуміла належним чином скористатися, але то вже її проблеми.

Нам своє робити.

Слава Україні!

Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page