top of page

ПРЕЗИДЕНТСЬКІ ПЕРЕГОНИ РОЗПОЧАТО

Анатолій Гуньков

2021-08-30

Таким чином початок протистояння став неминучим. Кличко є дуже незручним опонентом, адже у ситуації постійного зниження рейтингу діючого Президента, досі популярний як видатний спортсмен київський мер, ще й у випадку підтримки з боку президентських кіл США, може стати фаворитом майбутніх перегонів і відповідно - Президентом України.

Пізно увечері 5 травня 2021 р. до Києва прибув держсекретар США Ентоні Блінкен. День 6 травня видався насиченим. У розпорядку були зустріч з Кулебою, Епіфанієм, відвідини Михайлівського Золотоверхого, перемови з Зеленським, зустріч із Шмигалем, антикорупційний круглий стіл і зустріч із представниками посольства США. Графік настільки насичений, що здавалося б щось додати до нього неможливо. Але за межами офіційних заходів відбулася зустріч, що визначила подальший перебіг політичного сезону 2021 року. Цією зустріччю виявилась зустріч з Віталієм Кличком. Разом із Ентоні Блінкеном у зустрічі з Київським мером взяла участь і Вікторія Нуланд, яка знайома із Кличком з часів Євромайдану.
Цей факт викликав неабияке роздратування на Банковій, адже подібна зустріч була сприйнята не інакше, як підтримка президентських амбіцій Кличка, а Зеленський, не зважаючи на свої попередні заяви, прийняв очевидне рішення йти на другий термін. Таким чином початок протистояння став неминучим. Кличко є дуже незручним опонентом, адже у ситуації постійного зниження рейтингу діючого Президента, досі популярний як видатний спортсмен київський мер, ще й у випадку підтримки з боку президентських кіл США, може стати фаворитом майбутніх перегонів і відповідно - Президентом України.
З червня атаку на Кличка розпочато. Один із перших ударів нанесено по силовій структурі Кличка – КП «Комунальна варта», де під час обшуку співробітниками СБУ знайдено бойову зброю. Також проводяться обшуки у ключових департаментах КМДА та комунальних підприємствах, вручаються підозри ряду посадовців. Силовики заявляють про корупцію та зловживання в КМДА, Кличко називає такі дії політичним тиском на міську владу.
Крім атаки на структури КМДА проводяться і дії проти одного з основних «активістських» силових крил часів Порошенка - «Національного корпусу».
Чого не вистачало Президенту для успішного наступу, так це повного контролю над МВС, армією та СБУ. Із діями він не забарився. 15 липня Верховна Рада відправляє у відставку багаторічного міністра Арсенія Авакова, який за офіційною інформацією несподівано подав заяву про відставку. 23 липня звільнено Валерія Кондратюка – голову Служби зовнішньої розвідки. 26 липня посад позбавлено п’ятьох провідних посадовців Служби безпеки України: Руслана Баранецького з посад першого заступника голови СБУ та керівника Антитерористичного центру, Василя Малюка з посади першого заступника Голови Служби безпеки України та начальника Головного управління по боротьбі з корупцією та організованою злочинністю Центрального управління СБУ, Сергія Андрущенка з посади заступника Голови СБУ та переведено на посаду першого заступника Голови СБУ й керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки, Олексія Корнійчука звільнено з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України, Віталія Монастирецького звільнено з посади начальника Управління Служби безпеки України в Чернівецькій області. 27 липня звільнено з посади головнокомандувача збройними силами Руслана Хомчака.
17 серпня ми мали нагоду спостерігати вже за ходом Кличка. Київський мер прибув на Алею Героїв Небесної сотні і розпорядився демонтувати виконану у радянському стилі візуальну інсталяцію (як потім з’ясувалося вона використовувалась при зйомці сюжету до 30-ї річниці незалежності України). Як відомо, організацією святкування ювілею займався Офіс Президента. «Я вважаю, що на місці, де загинули українські патріоти, недоречні символи ностальгії за Радянським Союзом», - обурювався Кличко. І тут у подальших подіях взяв участь «Національний корпус», члени якого взялися до руйнування декорацій. У ситуацію втрутилася поліція, деяких учасників подій було затримано, а телебачення отримало переконливий сюжет із висвітленням боротьби патріотів проти прорадянських проявів в Офісі Президента. Вийшло ефектно і переконливо.
22 серпня відбувся черговий етап публічного протистояння. Кличка не пустили в аеропорт «Бориспіль» на зустріч федерального канцлера Меркель. Мер не розгубився і записав відео про те, як всупереч протоколу, не може взяти участь у зустрічі керівника Німеччини. Відео вийшло щирим і, безумовно, направлено у першу чергу на західний політикум. Слід зазначити, що для німецьких політиків Кличко ближчий і зрозуміліший, ніж Зеленський. Він щільно пов’язаний із Німеччиною протягом всього життя. Його батько був військовим аташе України у Німеччині, з Німеччиною тісно пов’язані спортивні досягнення Кличка, у 2010 році Володимир Кличко нагороджений найвищою нагородою Німеччини – Кавалерським хрестом Федерального ордену "За заслуги". Також Кличко задіяний у сучасних політичних процесах ФРН. На 4 вересня у Ганновері запланована участь київського мера в агітаційному заході на підтримку кандидата в канцлери Німеччини від союзу консерваторів Християнсько-демократичного союзу (ХДС) та Християнсько-соціального союзу (ХСС) Арміна Лашета. Тому можна із впевненістю констатувати, що у випадку перемоги на виборах союзу ХДС/ХСС проблем із підтримкою заходом президентських амбіцій у Кличка не буде.
Яким буде наступний хід Банкової ми ще не знаємо. Події пришвидшуються і на нас чекає найзапекліше протистояння. Осінь обіцяє бути «гарячою».

Фотоколлаж ІА RegioNews https://regionews.ua/

Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page