Берлін розглядає можливість повернення золотого резерву з Нью-Йорка
- Open Media Ukraine
- 1 день тому
- Читати 2 хв

У Німеччині розгорнулася дискусія щодо можливого повернення частини національного золотого резерву зі США через побоювання, викликані політикою Дональда Трампа.
Про це повідомляє The Telegraph. Передає Інформаційний спротив.
Протягом десятиліть близько 1 200 тонн німецького золота — другого за обсягом резерву у світі після США — зберігалося у Федеральній резервній системі в Нью-Йорку. Проте наразі в Християнсько-демократичному союзі, який має шанси очолити новий уряд, дедалі частіше порушують питання про його повернення до Німеччини.
Колишній міністр уряду Марко Вандервіц, який раніше неодноразово закликав до перевірок резерву або ж повного повернення золота на батьківщину, заявив: «Звісно, це питання знову постало». У 2012 році його запит про перевірку золотого запасу в США було відхилено.
Маркус Фербер, депутат Європарламенту від ХДС, підтримує цю ідею. Він наголосив на необхідності регулярних інспекцій та документування стану злитків: «Представники Бундесбанку повинні мати змогу особисто перевіряти та фіксувати наш золотий запас».
Напруження посилилося після того, як цього тижня Дональд Трамп оголосив про нові мита на товари ЄС. Це викликало додаткові сумніви у стабільності партнерства зі США.
Згідно з даними, близько 30% німецького золотого резерву наразі знаходиться в Нью-Йорку. Його орієнтовна вартість — 113 мільярдів євро. Ще половина резерву зберігається у Франкфурті, а близько 13% — у Лондоні.
Після Другої світової війни Німеччина накопичила золото завдяки експортному профіциту, обмінюючи долари на золото в межах Бреттон-Вудської системи. Раніше зберігання частини запасів у США вважалося доцільним — у разі кризи золото швидко можна було обміняти на долари США, основну резервну валюту світу.
Однак представник Європейської асоціації платників податків Міхаель Єгер вважає, що золото слід якнайшвидше повернути до Європи.
У Бундесбанку на запит журналістів заявили, що не мають сумнівів у надійності Федеральної резервної системи США як партнера.
Comments