top of page

Генштаб: ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою

Українські військові ведуть вогонь на Покровському напрямку, грудень 2024 року
Українські військові ведуть вогонь на Покровському напрямку, грудень 2024 року

На фронті від початку доби 13 січня відбулося 155 бойових зіткнень, ситуація на Покровському і Курському напрямках залишається напруженою: там російські війська зосереджують основні наступальні зусилля, повідомив Генеральний штаб ЗСУ станом на 22:00. Передає Радіо Свобода.


«На Покровському напрямку впродовж цієї доби агресор 74 рази атакував наші позиції в районах населених пунктів Баранівка, Зелене Поле, Єлизаветівка, Тарасівка, Нова Полтава, Новоторецьке, Лисівка, Мирноград, Зелене, Новий Труд, Промінь, Покровськ, Шевченко, Удачне, Нововасилівка, Успенівка, Петропавлівка, Новоандріївка, Слов’янка, Срібне, Андріївка, Курахове, Дачне і Янтарне. П’ять боєзіткнень досі тривають», – йдеться в повідомленні.


На Курщині в РФ, за даними Генштабу, українські сили «успішно відбили» 11 атак противника.


Крім того, бойові дії тривали на Харківському, Куп’янському, Лиманському, Сіверському, Краматорському, Торецькому, Новопавлівському напрямках, йдеться у зведенні.

Проєкт DeepState й американський Інститут вивчення війни (ISW) повідомляли, що російська армія в перші дні 2025 року активно захоплює нові території на південь, південний схід і схід від Покровська.


Колишній головнокомандувач Збройних Сил України (2014–2019 рр.) Віктор Муженко розповів в інтерв’ю Радіо Свобода, що Росія не має на меті безпосереднє захоплення Покровська, а прагне заблокувати місто. За його словами, блокування Покровська «є більш вигідним для російської армії, оскільки дозволяє мінімізувати власні втрати і водночас створює значні проблеми для оборони українських сил».


Згодом ці наміри військ РФ підтвердив речник оперативно-стратегічного угруповання військ «Хортиця» Віктор Трегубов. За його даними, російські війська намагаються обійти місто Покровськ Донецької області, щоб розірвати логістичні ланцюги і таким чином взяти місто в оперативне оточення.


Comentários


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page