«Залицяння до Трампа» закінчилися. Китай перевів своїх чиновників на «військові рейки» боротьби з тарифами — Reuters
- Open Media Ukraine
- 20 годин тому
- Читати 2 хв

Влада Китаю перевела урядових чиновників у Пекіні на «військові рейки» і доручила провести дипломатичну кампанію, щоб спонукати інші країни виступити проти мит президента США Дональда Трампа.
Про це повідомляє NV з посиланням на Reuters із посиланням на джерела. За словами одного зі співрозмовників агентства, провідну роль у підготовці заходів у відповідь відіграли співробітники Комуністичної партії Китаю. Зокрема, представники уряду публікували в соцмережах відеоролики за участю засновника КНР Мао Цзедуна, який заявляв: «Ми ніколи не здамося».
Як стверджує агентство, співробітникам китайських МЗС і Мінторгу наказано скасувати відпустки і «тримати мобільні телефони увімкненими цілодобово». Китайські дипломати надіслали листи з проханням про співпрацю кільком країнам, яких торкнулися тарифи США, а також встановили контакти з «давніми союзниками США в Європі, Японії та Південній Кореї».
«Китай — відповідальна велика країна. Ми виступаємо проти гегемонії не тільки для захисту наших власних законних інтересів, а й для відстоювання спільних інтересів міжнародного співтовариства», — йдеться у факсимільній заяві китайського МЗС.
У ній також ідеться, що «Цю торговельну війну розпочали США і нав’язали Китаю… Якщо США дійсно хочуть розв’язати проблему шляхом діалогу і переговорів, їм слід припинити чинити надмірний тиск. Будь-який діалог має будуватися на основі рівності, взаємної поваги і взаємної вигоди».
За словами дипломатів, які працюють у Пекіні, міністерство закордонних справ Китаю викликало багатьох голів своїх зарубіжних місій назад до Пекіна для проведення спеціальної наради з метою координації заходів у відповідь.
Китай також надіслав офіційні листи урядовим чиновникам інших країн, на яких Трамп чинить тиск з метою змусити їх вступити в торговельні переговори.
Листи, які були описані Reuters чотирма людьми, знайомими з їхнім змістом, викладали позицію Китаю, а також необхідність багатополярності і того, щоб країни трималися разом. Послання також містили критику політики США, яка перегукувалася з публічними заявами Китаю.
Китай звернувся до урядів деяких країн G20 з пропозицією про підготовку спільної декларації, в якій він висловив би підтримку багатосторонній торговельній системі, повідомив агентству Reuters дипломат ЄС.
Однак дипломат заявив, що ці повідомлення не враховують занепокоєння урядів інших країн щодо надлишкових потужностей у Китаї, режиму субсидування та ймовірної недобросовісної конкуренції.
Comments