top of page
Пошук
Фото автораOpen Media Ukraine

Кирил дорікнув росіянам за апатичність та незацікавленість у війні проти України


Глава Російської Православної Церкви Кирил під час виступу 31 жовтня наголосив на соціальних та ідеологічних розколах у російському суспільстві, повторюючи шаблонні виправдання війни в Україні. Як передає RISU, про це пише Обоз з посиланням на американський інститут вивчення війни (ISW).


Кирил зазначив, що частина росіян апатичні та незацікавлені подіями на фронті. Також він критикував тих, хто обирає особистий комфорт і "несерйозні розваги" замість підтримки війни.

Цей докір свідчить про зростаюче занепокоєння Кремля щодо підтримки війни серед росіян, зазначає ISW.


Опитування показують коливання у підтримці політики Кремля, зокрема щодо війни, тоді як підтримка Путіна залишається високою. Водночас багато росіян, особливо тих, хто не має особистих втрат через війну, залишаються байдужими.


Кремль може бути занепокоєний зростаючим розколом між росіянами, які особисто постраждали від війни, і тими, хто зміг убезпечити себе та своїх близьких. Також можливе занепокоєння щодо апатії до війни на тлі ймовірної другої хвилі мобілізації, до якої значна частина населення ставиться критично.


Кирил також зауважив на зростанні жорстокості в російській армії, пов’язуючи це з впливом "неоязичницького" культу, який нібито просуває ідеї сили та жорстокості. Він зазначив, що такі проповідники намагаються відродити язичництво, поширюючи переконання, що християнство не підтримує героїзм, але "святі" російські військові спростовують цю думку власною поведінкою, хоча і зізнався, що "неоязичництво" поширюється в армії.


За спостереженнями ISW, численні випадки насильства, особливо серед колишніх бійців групи Вагнера, проявляються як на фронті, так і в цивільному житті.


Ймовірно, Росія зіткнеться зі значним зростанням рівня жорстокості в суспільстві після повернення додому більшої кількості травмованих військовослужбовців, якщо продовжуватиме жорстко поводитися зі своїми солдатами, відмовляючись від надання належної психологічної допомоги ветеранам, та посилюватиме мілітаризацію суспільства, навчальних закладів і державних структур.


0 коментарів

Comments


bottom of page