top of page

У "Київ Цифровий" почалося голосування за повернення частині вулиці Лаврської імені Мазепи

Міська влада питає думку киян щодо перейменування вулиці Лаврської у Печерському районі та столичного парку "Юність". Відповідне опитування з'явилося у застосунку "Київ Цифровий". Повідомляє Твоє місто.


Частину вулиці Лаврської (від площі слави до вулиці Добровольчих Батальйонів) пропонують перейменувати на вулицю Івана Мазепи. Така назва існувала до 2010-го. А частину від вулиці Добровольчих Батальйонів до Наводницької — на вулицю Новонаводницьку — назва існувала в 1918-1981 роках та походить від історичної місцевості Наводничі. 


Парк "Юність" у Солом’янському районі Києва пропонують назвати на честь українсько-вірменського режисера, сценариста і художника Сергія Параджанова. 


Опитування триватиме до 30 квітня.


Раніше київська комісія з питань найменування ухвалила низку рішень щодо відновлення історичних назв та впорядкування символічного простору Києва. Одним із ключових рішень стало повернення вулиці Лаврській історичної назви — імені гетьмана Івана Мазепи.


Водночас, частині вулиці Лаврської на ділянці від вулиці Добровольчих батальйонів до Наводницької площі запропоновано повернути історичну назву Новонаводницька вулиця. Це рішення спрямоване на відродження історичного топонімічного середовища місцевості Наводничі.


Комісія також підтримала перейменування парку "Юність" у Солом'янському районі на честь кінорежисера Сергія Параджанова. Враховуючи розташування парку на вулиці Єреванській, це рішення мало на меті створити символічний зв'язок між ім'ям Параджанова та місцем його поховання у Єревані.


Окрім того, трьом безіменним скверам у Києві присвоять назви:

  • Сквер на розі вулиць Богдана Хмельницького та Олеся Гончара називатиметься на честь Сергія Виноградського, видатного українського науковця-мікробіолога;

  • Сквер на розі вулиць Герцена та Овруцької носитиме ім'я Імама Шаміля, героя національно-визвольної боротьби народів Дагестану та Чечні.

  • Сквер на парній стороні вулиці Прорізної отримає назву Музичний сквер, у пам'ять про втрачений Музичний провулок.


Раніше депутати Верховної Ради звернулись до Київради з проханням перейменувати вулицю Лаврську у Печерському районі Києва на честь гетьмана Івана Мазепи. Саме так вона називалася, поки її не перейменували на догоду главі РПЦ.


У 2010 році на прохання голови російської православної церкви Владіміра Гундяєва напередодні його візиту до Києва депутати Київради перейменували частину вулиці Івана Мазепи, на якій розташована Києво-Печерська Лавра, на Лаврську.


Ініціювали це рішення депутати блоку Черновецького і Партії регіонів. При цьому в УПЦ МП, яка тоді займала Києво-Печерську Лавру, заявляли, що прохання про перейменування нібито не пов'язане зі ставленням РПЦ до постаті гетьмана Івана Мазепи, на якого за наказом російського царя православна російська церква наклала анафему.


До слова, Вселенський патріарх і синод Константинопольської церкви ніколи не визнавали дійсною анафему на Івана Мазепу, тому що вона була накладена суто з політичних мотивів.


У 2022 році кияни підтримали петицію Київської міської ради №11649 "Відновити справедливість — повернути вулиці Лаврській ім'я гетьмана Мазепи!". Однак станом на кінець 2024 року це питання досі не розглянуто Комісією з питань найменувань Київської міської ради.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page