top of page

США та Іран сьогодні розпочинають переговори щодо ядерної програми Тегерана


У суботу Сполучені Штати та Іран розпочинають важливі переговори щодо ядерної програми Тегерана. Повідомляє Радіо Свобода.


Спеціальний посланник президента США Стів Віткофф і міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі збираються очолити дискусії за закритими дверима в Мускаті, столиці Оману, який тривалий час відігравав роль посередника між Іраном і західними країнами.


Іранське державне телебачення повідомило, що його делегація прибула в Мускат у суботу вранці.

За кілька годин до початку переговорів Трамп сказав журналістам на борту Air Force One: «Я хочу, щоб Іран був чудовою, великою, щасливою країною. Але вони не можуть мати ядерну зброю».


Радник верховного лідера Ірану аятолли Алі Хаменеї Алі Шамхані заявив, що Тегеран «прагне досягти справжньої та справедливої угоди», додавши, що «готові важливі та реалізовані пропозиції».


Як повідомляє іранське інформаційне агентство Tasnim, делегації розпочнуть непрямі переговори після зустрічі з міністром закордонних справ Оману Бадром бін Хамадом Аль-Бусаіді. Очікується, що переговори почнуться в другій половині дня з Бусаіді як посередником.

Верховний лідер аятола Алі Хаменеї, який у складній структурі влади Ірану має останнє слово в ключових державних питаннях, надав Арагчі «повні повноваження» на переговори, повідомив Reuters іранський чиновник.


«Тривалість переговорів, які стосуватимуться лише ядерної проблеми, залежатиме від серйозності та доброї волі американської сторони», – сказав чиновник на умовах анонімності через делікатність питання.


Іран виключив можливість обговорення своїх оборонних можливостей, таких як його ракетна програма.


Іран наполягав на непрямих переговорах, заявляючи, що не буде вести прямий діалог, поки триває кампанія Трампа щодо «максимального тиску» на Тегеран.


У 2018 році Трамп вивів Сполучені Штати з іранської ядерної угоди 2015 року, підписаної зі світовими державами, і відновив санкції, які були зняті в обмін на обмеження ядерної програми Тегерана.


Президент США погрожував завдати удару по Ірану, якщо той не досягне угоди з Вашингтоном. Тегеран відкинув ці погрози, назвавши їх «образою» миру й безпеки.


Наприкінці березня Іран офіційно відповів на лист, надісланий Трампом, у якому той пропонував прямі переговори для досягнення нової ядерної угоди.


Іран відмовився від прямих переговорів, поки триває кампанія «максимального тиску», але суперечливі зауваження Тегерана змусили деяких експертів припустити, що такі переговори можуть відновитися.


Громадське обурення в Ірані зростає в той час, як стан економіки країни погіршується під впливом руйнівних санкцій США, що чинить тиск на президента-реформатора Масуда Пезешкіана, який був обраний у 2024 році і це породило надії на покращення відносин із Заходом.


Comments


Сайт створено за підтримки:

Logo Ukr.jpg

Підпишіться на розсилку новин

Заявку отримано!

The contents of this website are the sole responsibility of OMU and do not necessarily reflect the opinion of the European Union or BST.

Редакція сайту може не погоджуватися з думкою автора.

Усю відповідальність за матеріал/відео/статтю несе автор.

  • White Facebook Icon

© 2021 Інформаційне агентство Відкриті медіа

© 2021 Відкриті медіа України

bottom of page