Священник ПЦУ Георгій Коваленко та глава УГКЦ Святослав (Шевчук) висловили стурбованість щодо діяльності УПЦ (в єдності з МП) за кордоном, особливо після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Повідомляє Духовний фронт України.
Георгій Коваленко в коментарі для «5 каналу» зазначив, що УПЦ (в єдності з МП) почала активно створювати парафії за кордоном після собору у Феофанії в травні 2022 року, коли було заявлено про нібито розрив зв’язків з РПЦ. Він вважає, що це може бути спробою Московського патріархату, використовуючи УПЦ (в єдності з МП) та українську мову, поширювати свої наративи серед українських біженців, особливо в умовах, коли російське стає непопулярним.
Коваленко стверджує, що розбудовою цієї мережі займався Микола Данилевич, який, за його словами, має досвід роботи у відділі зовнішніх церковних зв’язків Московського патріархату. За даними Коваленка, в Європі існує близько ста таких парафій, що «косять під українську церкву», особливо в північних країнах. Варто зазначити, що у квітні 2024 року Солом’янський райсуд Києва обрав запобіжний захід Миколі Данилевичу за підозрою у розпалюванні релігійної ворожнечі та виправдовуванні російської агресії через його дописи в Telegram.
Святослав (Шевчук) в інтерв’ю “РБК-Україна” висловив думку, що проросійські олігархи, які втекли з України, за російські гроші створюють в Німеччині паралельні українські громади, намагаючись залучити, зокрема, російськомовних українців. Він вважає, що для цього використовуються священники УПЦ, які створюють осередки релігійного життя з метою формування протестного потенціалу проти української держави в контексті «руского міра». Шевчук наголосив, що це є викликом не тільки для Церкви, але й для української держави та дипломатії, оскільки існує небезпека маніпулювання почуттями та потребами українських громадян, які опинились під впливом російських мереж у Європі.
Важливо зазначити, що Православна Церква України, згідно з Томосом, не має права створювати закордонні парафії, а богослужіння для українських біженців здійснюються в рамках Капеланської місії.
Comments