top of page
Пошук
Фото автораOpen Media Ukraine

Яка новітня зброя скоро з’явиться на передовій: армія роботів замість армії людей


Генштаб визначив 12 пріоритетних технологічних розробок, актуальних на передовій. Серед них — системи автоматизованого управління зв’язку та захисту інформації, засоби ураження, кібербезпека, штучний інтелект та розмінування.  Повідомляє internetua.


Все йде до того, що роботи можуть замінити захисників на «нулі». Вони можуть стріляти, доставляти вантажі, евакуювати поранених, мінувати та навпаки розміновувати. Про це розповіла в колонці на NV Бізнес керівниця defense tech кластеру Brave1 Наталя Кушнерська. 

За її словами, існує 7 інноваційних розробок, які вже працюють або скоро підсилять наших військових на передовій:

  1. Камікадзе: Ratel-S. Це — робот-камікадзе, призначений для знищення позицій та бронетехніки противника. Головна ідея полягає в тому, що дрон використовується, як мобільна боєголовка, що несе протитанкові міни чи інші вибухові засоби. Нещодавно ця українська розробка була запущена у серійне виробництво.

  2. Бойовий робот: IronClad. Ця роботизована платформа допомагає Силам оборони штурмувати ворожі позиції. Робот має броньований панцир, який захищає від стрілецької зброї, розвиває швидкість до 15 км/год, обладнаний тепловізійною та прицільними камерами й бойовою туреллю ШаБля М2. Має великий запас ходу: 13 годин по пересіченій місцевості, в складних дорожніх та погодних умовах, що стало можливим завдяки гібридній силовій установці.

  3. Розвідувально-ударний наземний роботизований комплекс D-21−11. Це стаціонарний бойовий наземний роботизований модуль швидкого розгортання, який дозволяє оператору проводити прицілювання та наносити вогневе ураження віддалено із захищеної позиції.

  4. Логістичний: Воля-Е (Volya-E). Це роботизована радіокерована платформа, призначена для вирішення логістичних завдань з перевезення різноманітних вантажів. Наразі готовність платформи — 90%. Кілька десятків одиниць вже тестуються в різних підрозділах і адаптуються під вимоги експлуатантів.

  5. Медевакуаційний: FoxTac. Призначений для евакуації поранених воїнів з поля бою та позицій підрозділу до медичного або стабілізаційного пункту.

  6. Замінування: Ящір. Наземний дрон-мінер розроблений для дистанційного мінування ворожих позицій.

  7. Розмінування: Partner-VS. Універсальний гусеничний наземний робот має високу прохідність через пересічену місцевість, високий ступінь захищеності корпуса внаслідок використання загартованої сталі товщиною 10 мм, вантажопідйомність до 300 кг та можливості їздити по координатах.

«Brave1 залучає і підтримує розробників та інноваторів на будь-якому рівні готовності продукту — концепція, MVP, рання стадія, зрілі виробники. Ми допомагаємо їм з експертизою, тестуванням розробок, кодифікацією за стандартами НАТО, супроводжуємо на етапі контрактування, створюємо можливості для масштабування та легалізації, забезпечуємо комунікацію з інвесторами, а також надаємо грантове фінансування», - повідомила Наталя Кушнерська.

З її слів, поступово українські defense tech розробки та компанії стають частиною глобального оборонного ринку та інтегруються в євроатлантичний простір НАТО.


0 коментарів

Comments


bottom of page