Сполучені Штати та Японія розглядають спільну розробку оборонної системи, яка зможе збивати гіперзвукову зброю, зокрема ту, яка ковзає крізь атмосферу під час польоту. Дві країни, які вже співпрацюють над перехоплювачами балістичних ракет, можуть розширити це партнерство, використовуючи частину того самого обладнання. Обидві країни стурбовані тим, що китайська, російська чи північнокорейська гіперзвукова зброя з надзвичайно високою швидкістю польоту може перевершити існуючий захист. Повідомляє PORTALTELE з посиланням на газету Nikkei.
Японія починає роботу над новими, більшими ракетними двигунами, призначеними для роботи гіперзвукового літака-перехоплювача. Система буде частково похідною від перехоплювача балістичних ракет SM-3 — також спільного американсько-японського проекту — як і SM-3, що запускається з кораблів і оснащений бойовою системою Aegis. Новий перехоплювач буде розрахований на місцеве покриття, а існуюча ракета Patriot PAC-3 забезпечуватиме локальний захист точкових цілей.
Гіперзвукова зброя, або зброя, яка рухається зі швидкістю понад 5 Махів, стала популярною в останні роки завдяки своїй здатності обходити існуючі засоби повітряного та космічного захисту. Крилаті ракети досягають своїх цілей, літаючи низько, обіймаючи землю на дозвукових швидкостях. Балістичні ракети рухаються на високій швидкості по балістичній траєкторії, різко вигинаючись вгору, а потім падаючи на Землю під великим кутом. Не зважаючи на те, що їх важко перехопити, існує захист, який протистоїть обом.
Гіперзвукова зброя буває різною. Найскладнішою гіперзвуковою зброєю для захисту є так звана гіперзвукова зброя “boost-glide”. Зброя прискорювального планування запускається, як балістичні ракети, але зупиняється перед тимчасовим виходом на низьку навколоземну орбіту. Натомість зброя різко опускається вниз, залишаючись в атмосфері та ковзаючи назад до своїх цілей із гіперзвуковою швидкістю. Цей профіль польоту ставить перед захисниками унікальний виклик: літати вище та швидше, ніж можуть вразити традиційні системи протиповітряної оборони, але нижче, ніж зона вражання перехоплювачів балістичних ракет. На довершення всього, зброя прискореного ковзання може виконувати раптові, швидкісні повороти, що може ускладнити здатність захисника перехопити їх.
Велика швидкість гіперзвуку в поєднанні з багатолюдним сусідством Східної Азії ще більше ускладнює роботу захисника. Китай, Росія, а тепер і Північна Корея — всі вони використовують — або працюють над створенням — гіперзвукової зброї. Столиця Японії Токіо знаходиться всього в 1200 милях від китайської столиці Пекіна, відстань, яку гіперзвукова зброя Маха-10 може подолати трохи більше ніж за 12 хвилин. Столиця Північної Кореї Пхеньян і регіональне російське місто Хабаровськ знаходяться вдвічі менше; це залишає мало часу для захисників, щоб перехопити гіперзвукову зброю, перш ніж вона почне валити свої цілі.
Архіпелаг військових баз Сполучених Штатів по всій Азії однаково вразливий до гіперзвукової зброї та, ймовірно, зіткнеться з нападом китайських військ у разі вторгнення на Тайвань. Народно-визвольна армія знає, що будь-яка військова підтримка, яку США запропонують Тайваню, здійснюватиметься через сусідні бази, такі як авіабаза Кадена на острові Окінава, авіабаза Йокота на околиці Токіо та військово-морська база Fleet Activities Sasebo поблизу Нагасакі. . Пошкодження цих об’єктів нищівним ударом, у тому числі гіперзвуковою зброєю, є практично необхідною умовою успішного вторгнення Китаю на острів.
Як показує війна в Україні, щойно розпочнеться великий конфлікт, військова держава, швидше за все, використає всю неядерну зброю у своєму арсеналі, зробивши головним пріоритетом захист від такої зброї, як китайська гіперзвукова зброя DF-17. Японія планує розмістити нові гіперзвукові перехоплювачі на своїх оснащених Aegis есмінцях, зокрема на двох нових кораблях, призначених для протиракетної оборони, які планується ввести в експлуатацію наприкінці 2020-х років. Безіменний перехоплювач також буде сумісний з більшістю, якщо не з усіма, існуючими есмінцями та крейсерами ВМС США, тобто його можна буде розгорнути не лише в Азії, а й у всьому світі.
Comments