ЄС не має наміру змінювати санкційний режим проти рф на тлі вимог москви щодо SWIFT - Euractiv
- Open Media Ukraine
- 27 бер.
- Читати 2 хв

Адміністрації Трампа буде потрібна згода Європи на зняття будь-яких санкцій з росії, щоб нещодавно узгоджена угода про припинення вогню в Чорному морі запрацювала, але це може виявитися складним. SWIFT не зможе підключити російські банки до мережі, як того вимагає москва, якщо ЄС не змінить своє санкційне законодавство, а в блоці кажуть, що не мають наміру щось змінювати, повідомляє Euractiv, пише УНН.
Деталі
Відповідно до угоди про припинення вогню в Чорному морі, узгодженої адміністрацією президента США Дональда Трампа цього тижня, росія та Україна домовилися про перемир'я, хоча москва заявила, що її участь залежатиме від низки попередніх умов, включно з пом'якшенням санкцій.
Згідно зі звітом кремля, угода мала включати скасування деяких західних санкцій, зокрема, для банків та інших служб, які беруть участь в експорті сільськогосподарської продукції, включно з поставками добрив.
Хоча адміністрація Трампа, напевно, погоджується з цим, за даними Wall Street Journal, Київ заявив, що не погоджувався на жодне пом'якшення заходів щодо москви.
Виключення російських банків із міжнародної платіжної системи SWIFT було одним із перших заходів, вжитих державами-членами ЄС невдовзі після вторгнення росії в Україну.
Наразі порушено вісім російських банків, за винятком Газпромбанку, який був виключений зі списку, щоб дозволити країнам ЄС оплачувати поставки російського газу та нафти. Фактично, останній під обмеженнями через санкції США.
кремль заявив, що його прихильність угоді про припинення вогню в Чорному морі залежатиме від повторного підключення сільськогосподарського кредитора Россельхозбанку та кількох інших банків до системи SWIFT.
Россельхозбанк відіграє ключову роль у фінансуванні виробництва та експорту продовольства, але був доданий до чорного списку за свої операції з підтримки військової машини москви.
Однак, як зазначає видання, запит росії частково вводить в оману. Коли ЄС запровадив економічні санкції проти росії після лютого 2022 року, продукти харчування були явно виключені. Іншими словами, росія має доступ до світового ринку, коли йдеться про зерно та добрива, і з тих пір вона торгує цими товарами.
Основною причиною повідомлень москви було "набрати очки в Глобального Півдня, заявивши, що росія хоче стабільних або низьких цін на продовольство, оскільки російське сільське господарство не перебуває під санкціями", - сказав Олександр Коляндр, дослідник Центру аналізу європейської політики (CEPA).
Comments